Open brief aan alle inwoners: “14.000 redenen om de zes basisregels te blijven volgen!”

Geplaatst op 13/10/2020

Vandaag wijzigt het alarmniveau in onze gemeente van alarmniveau 1 naar alarmniveau 2

Beste burgers

Vandaag wijzigt het alarmniveau in onze gemeente van alarmniveau 1 naar alarmniveau 2. Dat betekent dat er de voorbije veertien dagen per 100.000 inwoners tussen 31 en 50 vastgestelde Covid-19-besmettingen waren. De zogenaamde ‘oranje zone’. Dat is veel, te veel.

We stellen vast dat we ondanks alle maatregelen in een stijgende trend zitten. De gemeente monitort de situatie op de voet. Deze ochtend zat de gemeentelijke crisiscel samen en daar werd beslist om de gemeentelijke jaarmarkt van aanstaande dinsdag af te gelasten. Daarnaast komen er op voorzet van de Vlaamse regering ook strengere regels voor binnen- en buitensporten. Voorlopig volgen we hier de Vlaamse richtlijnen en komt er geen extra verstrenging.

Maar ook als burger kan je mee helpen deze lastige strijd te winnen.

Het enige wat we vragen is om  de zes gouden basisregels te blijven volgen.

  • Was je handen en respecteer de hygiëneregels.
  • Hou altijd anderhalve meter afstand.
  • Beperk nauwe contacten. Hanteer de regel van vier!
  • Doe je activiteiten liefst buiten.
  • Denk aan de kwetsbare mensen.
  • Volg de regels over bijeenkomsten.

Allemaal hebben we een reden om vol te houden.

Allemaal samen hebben we 14.000 redenen om de zes gouden regels te blijven hanteren.

Wij kunnen dit, samen!

#samentegencorona

#AssenedeHelpt

terug naar het overzicht

Verklaring over cookies