Voorlopig geen mondmaskerplicht in centrumstraten

Geplaatst op 24/07/2020

Assenede volgt federale en Vlaamse richtlijnen

Het schepencollege heeft vanmiddag beslist voorlopig geen mondmaskerplicht in te voeren in de centrumstraten van onze gemeente. Voorlopig is in Assenede enkel de federale en Vlaamse regelgeving van toepassing. Enkel bij een stijging van de besmettingen in de gemeente, komt er een opschaling met strengere maatregelen. Dinsdag komt de crisiscel opnieuw samen om de situatie te evalueren.

Mondmaskers worden vanaf zaterdag 25 juli verplicht in horecazaken en op openbare plaatsen. Ook op de markt in Assenede, in de gemeentelijke gebouwen was er al mondmaskerplicht. De nachtwinkels in onze gemeente moeten vanaf 25 juli om 22 uur de deuren sluiten. De sociale bubbel van maximaal 15 persoon blijft behouden. Belgische reizigers die terugkeren uit een land met een oranje code, worden nog steeds aangeraden om zich te laten testen en in quarantaine te gaan. Voor wie terugkomt uit een rode zone is dat verplicht. Blijf ondertussen de basisregels volgen! 

terug naar het overzicht

Verklaring over cookies